Як захисти дерев'яний будинок від впливу зовнішнього середовища

Як захисти дерев'яний будинок від впливу зовнішнього середовища

При зведенні будинку з дерева слід заздалегідь подбати про захист брусів від впливу снігу, вітру, вологи в майбутньому, а також від пожежі, грибка, гнилі, цвілі, різних жуків і т.д., адже дерево – це бажана здобич для багатьох шкідників. Обробку деревини проводять спеціальними хімічними засобами.

Щоб не завдавали шкоди цвіль, грибки – потрібно обробити дерев’яні поверхні антисептичними засобами, які бувають як у вигляді розчину (для зручного нанесення), так і у вигляді порошку.

Розглянем докладніше деякі варіанти захисту і обробки будинку з дерева.

Антипірени – надійний захист будинку від пожежі

Захист дерев'яного будинку

Оскільки дерево легко горить, то його захист від вогню – перше, що потрібно зробити. Антипірен – хімічний засіб, який захистить брус від пожежі. Воно складається з декількох кислот: борної, фосфорної, кремнієвої та їх сольових розчинів. Після обробки горючість дерева значно знижується – практично не горить, а тільки обвуглюється. Його можна застосувати як всередині стін будинку, так і з зовнішнього боку.

Також зовнішні сторони стін обробляються спеціальними пастами, мастилами та іншими матеріалами. Але навіть незважаючи на просочення спеціальними засобами, треба бути уважним при будівництві будинку з дерева, особливо при монтажі проводки, установки каміна, слід провести громовідводи, встановити пожежну сигналізацію і т.д. Весь комплекс таких робіт зможе вберегти будинок від нещасних випадків.

Гниття – ворог клеєного бруса

Боротьбу з гниттям брусів починає ще виробник. Після розпилювання протягом доби всі бруси обробляють спеціальними антисептиками.

Далі дерево проходить термічну обробку і просочення розчином калію, щоб уникнути зараження комахами і їх личинками, грибками і т.д.

Навіть коли будинок планується обшивати і утеплювати, повинні бути виконані всі процедури захисту дерева.

Профільований брус також проходить схожу обробку і захист.

Захист будинку від вологи та вітрів складається з:

  1. Гідроізоляції брусової основи (руберойдом або необхідно просмолити частина з’єднання основи з фундаментом).
  2. Нанесення спеціальних лакофарбових засобів в 2-3 шари для захисту від сонця, снігу.
  3. Укладання тепло- і гідроізоляцію на підлогу.
  4. Монтажу гідроізоляційних матеріалів на даху під основним покриттям.

Вентиляційні ходи в стінах

При обробці зовнішніх стін будинку з дерева важливо залишити прошарок між стіною і обробкою, в якій зможе нормально проходить повітря. При гарній циркуляції повітря – не буде створюватися вологий мікроклімат, сприятливий для розмноження цвілі і різних грибків. Не важливо, обробкою буде цегла, сайдинг або ж вагонка – вентиляційні ходи повинні бути присутніми.

Сталося найгірше: в брусах завелися жучки!!! Що робити?

Захист дерев'яного будинкуЯкщо видно маленькі отвори по краях з «борошном» на поверхні дерева – це факт, що оселилися жучки. Зазвичай дерево при зараженні обробляється спеціальним хімічним засобом проти жуків-древоточцев, яким треба просочити ураженим місця 2-3 рази з проміжком в місяць (якщо отворів багато), або впорснути отрути з шприца в дірочки (якщо зараження не сильне).

Щоб позбавиться від усіх можливих шкідників, і захистити свій дерев’яний будинок, потрібно правильно доглядати за ним, дотримуючись кількох порад:

  1. Обов’язкове часте провітрювання (щоб знизити вологість).
  2. Оновлення антисептиками і антипіренами (час, коли слід оновити, ви зможете побачити за кольором деревини і з появою тріщин в покритті). Фахівці радять міняти виробників засобів по догляду і захисту будинку, в наш час їх багато, тому якихось проблем у виборі не повинно з’явитися.

Не варто сподіватися тільки на виробників, треба самому додатково займатися захистом свого будинку, тоді і буде підтверджуватися якість і великий термін служби будматеріалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *