Як обрати земельну ділянку під забудову?

Як обрати земельну ділянку під забудову?

Будівництво будинку – процес довгий та складний. У рішенні побудувати дім перший та один з основних етапів – це підбір земельної ділянки під забудову.

Обираючи ділянку, потрібно врахувати безліч аспектів, виходячи із побажань. Ділянка може бути усамітненою або ж знаходитись у котеджному комплексі, розміри можуть бути від малих до зовсім великих, інфраструктура може знаходитись під рукою або досить віддалено, складність проведення комунікацій теж різнитиметься.

Вибір ділянки не менш важливий, ніж будівництво будинку, адже від нього залежатиме комфорт майбутнього житла. Розглянемо детальніше аспекти, які слід враховувати у виборі ділянки.

Місце розташування ділянки

Земельна ділянка може знаходитись у межах міста та за ними. Від цього залежатиме розвиненість інфраструктури, віддаленість до роботи – обов’язково потрібно врахувати зручність доїзду.

При виборі ділянки у населеному пункті, враховуйте витрати на вигоди:

  • охорона;
  • вивіз сміття;
  • паркова;
  • прибирання території та ін..

Земельна ділянка під забудову Окрім цього, у населеному пункті можна зіткнутись з певними вимогами щодо самого будинку, його стилю та висотності.

Якщо ж плануєте купити ділянку під забудову віддалено, врахуйте що про усі вигоди потрібно подбати самотужки. Враховуйте також екологічність території, наявність заводів, магістралей, звалищ чи промислових підприємств поруч, можливі джерела шуму.

Місцева інфраструктура

Поцікавтесь віддаленістю території до водо- і газопроводів, каналізації, вартості підключення до них.

Оцініть дорогу, по якій під’їжджатимете до дому, наявність зупинок громадського транспорту у місцевості, продовольчих магазинів та ринків, торгових підприємств та інших послуг.

Проаналізуйте освітні заклади (школи, садочки) та місця дозвілля (спортивні та дитячі майданчики, кінотеатри, клуби, парки, ресторани, басейни і т.д.), особливо якщо у Вас є діти.

Розмір та форма земельної ділянки під будівництво

Розмір ділянки слід обирати враховуючи запланований розмір будинку та облаштування території. Чим більший будинок плануєте збудувати – тим більша територія потрібна. Також врахуйте розміри, якщо плануєте розмістити басейн, паркову, сауну чи плануєте вирощувати велику кількість рослин поруч із домом.

Правильна форма території дозволить звести будь-які будівлі. Головні вікна будинку краще розташовувати на півдні – врахуйте краєвиди, які милуватимуть око.

Якість питної води, грунтові води та ризик підтоплення

Щодо питної води, то з нею все зрозуміло – чим вона чистіша та якісніша, тим краще для Вашого здоровя. Грунтові ж води можуть значно підійматись у певні періоди року чи після повеней, тому якщо є така загроза, а територія знаходиться не на підвищенні – вода підступатиме до порогів, у цьому випадку потрібно продумати дренажну систему.

Тип ландшафту і склад грунту

ділянка під будівництвоСклад грунту та близькість води до його поверхні впливатимуть на родючість земель. Візьміть це до уваги, якщо плануєте розбити сад чи вирощувати рослини. Також поверхня земельної ділянки може бути горбистою чи, навпаки, мати багато заглиблень – її доведеться вирівнювати.

Обирайте тип ландшафту виходячи із потреб. Перераховані характеристики – показники якості обраної земельної ділянки під забудову. Враховуйте їх, і тоді Вам вдасться збудувати будинок своєї мрії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *