Вибір форми даху канадського будинку

Вибір форми даху канадського будинку

Незалежно від того, вибрали ви індивідуальний або типовий проект, основні складові конструкції каркасного канадського будинку виготовляються на виробництві. Саме на заводі забезпечується ідеальна точність розмірів всіх елементів, що має особливе значення при їх стикуванні та установці покрівлі будинку.

Заключним етапом зведення будинку якраз і є покрівельні роботи, тільки після установки даху можна приступати до оздоблювальних робіт. Слід пам’ятати, що саме від якості монтажу покрівлі залежить надійність всієї конструкції будинку, а також ефективність опору будівлі від вітрів та атмосферної вологи.

Особливості вибору форми покрівлі

Ще на етапі проектування при виборі покрівельних матеріалів і виду даху, необхідно врахувати традиційні для обраної місцевості погодні умови:

  • середньорічну температуру;
  • кількість опадів за рік;
  • розу вітрів та їх середню потужність.

Наприклад, маючи якісну теплоізоляцію даху при неправильно вибраному покрівельному матеріалу для району, де більшу частину року тримається висока температура, дах буде нагріватися дуже швидко і передавати зайве тепло в мансарду або горищне приміщення. Тому не рекомендується для жаркого клімату використовувати на бітумної основі м’який покрівельний матеріал, так як надалі потрібно буде встановлювати додаткові системи кондиціонування і вентиляції.

Дах для канадського будинку

Така ж ситуація складеться, якщо для клімату з низькими температурами вибрати покрівлю на бітумної основі, тільки в цьому випадку необхідно більше витрачати коштів на опалення.

Неправильно обрана форма даху, без прив’язки до місцевості та врахування повітряних потоків, може привести до того, що вітрові навантаження завчасно можуть привезти до руйнування покрівлі, навіть при використанні якісних матеріалів.

Наприклад, на територіях з дуже високим вітровим навантаженням, бажано вибирати плоску покрівлю – така конструкція має велику опірність вітрам і меншу парусність.

Вартість монтажу покрівельної системи безпосередньо залежить від її геометричної конфігурації та кількості скатів. Чим їх більше, тим дорожче коштує будівництво будинку.

Конструкція плоского даху вимагає більш потужного фундаменту і каркасу, додаткових лаг, а також посиленої покрівельної конструкції. Такий дах при цьому дає модливість е використовуватися його і під інші цілі. Наприклад, в якості майданчика для відпочинку та засмаги, якщо дах обладнати шезлонгами і переносним навісом, або на ньому можна влаштувати літній сад.

Багатоскатні покрівлі мають інші переваги:

  • невеликий ризик протікання, так як на крутих скатах сніг і вода не затримуються;
  • особливості конструкції дають можливість горищне приміщення зробити житловим або розбити зимовий сад;
  • мають більше варіативних дизайнерських та архітектурних рішень;
  • в порівнянні з плоским дахом мають меншу вагу, завдяки цьому навантаження на конструкцію будинку йде менша, що дозволяє робити полегшену покрівельну систему та знизити витрати на лагах і перекриттях.

Недоліком многоскатної покрівлі є важкий монтаж. Але цю проблему легко вирішити із залученням до роботи професійних досвідчених покрівельників.

Замовивши детальне опрацювання та розрахунок проекту будинку професіоналам, ви можете значно заощадити гроші на майбутніх доробках і ремонтах. При створенні технічної документації вони обов’язково врахують перераховані раніше особливості, що гарантує вам надійний дах і тривале проживання під ним без додаткових витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *