Все, що варто знати про покрівлю даху дерев'яного будинку

Все, що варто знати про покрівлю даху дерев'яного будинку

Вибір покрівлі даху для будинків із брусу є не менш важливим, аніж його стіни. Адже на покрівлю покладається захист усієї будівлі від опадів, перепадів температури, вітру, сонця і т.д. Надійний дах не лише захистить дерев’яний будинок від перерахованих впливів, а й допоможе споруді простояти довгі роки. Окрім того, правильно обравши покрівлю даху, можна значно покращити мікроклімат у будинку.

Як ми уже згадували, будинки з брусу мають свої особливості, тому до вибору покрівлі слід не менш ретельно підходити та враховувати усі нюанси.

Критерії вибору покрівлі для будинків з брусу

покрівля даху

Передовсім, перед вибором матеріалу та конструкції майбутнього даху, слід дати відповідь на наступні запитання:

 • призначення споруди (житловий будинок, дача чи технічне приміщення для зберігання господарського краму) – це, звісно, впливатиме на вибір складності конструкції та легкість покрівельного матеріалу;
 • кліматична зона будівництва (у переважно теплих та жарких зонах доречно встановлювати сонцевідбиваючі покрівлі, які мало нагріваються, у зонах із частими дощами та опадами – міцні конструкції, які витримають вітри та вагу опадів);
 • індивідуальні побажання щодо вибору покрівлі (тип конструкції, покрівельний матеріал);
 • розрахунок бюджету.

Також перед вибором варто враховувати, що певні конструкції можуть накопичувати опади, зокрема сніг, тому, відповідно, їх не слід встановлювати у місцевостях, де панують люті зими із великою кількістю опадів. Також слід враховувати можливість ремонту даху та нескладність обслуговування – щоб незапланований ремонт не став цілою проблемою.

Види покрівельних матеріалів

Отож, ми перейшли до вибору матеріалів, якими вкривають дах. Наведемо їх характеристику:

Шифер – традиційний матеріал, який користується попитом навіть у сьогоденні. Складається із портландцементу та коротковолокнистого азбесту із співвідношенням 85% до 15%.

Часто шифер фарбують , для того щоб надати більш декоративного вигляду, а також підвищити міцність, морозостійкість та водонепроникність. Загалом це довговічний та вогнетривкий матеріал.

Єврошифер – схожий зовні на шифер, та є більш сучасним будматеріалом із використанням новітніх технологій. Складається із картону, просоченого бітумним складом, та скловолокна. Його перевагами є екологічність, морозостійкість, міцність та гнучкість, яка дозволяє застосовувати його у складних конструкціях.

шифер

Натуральний шифер сланець – довговічний матеріал із натурального каменю, яким вкривають дахи із кутом нахилу більше 24 градусів. Забезпечує чудову вогнетривкість та теплоізоляцію.

Цементно-волокнистий шифер – не містить азбесту, який вважають шкідливим, виробляється із мінеральних та синтетичних волокон. Стійкий до корозії, температурних перепадів, легкий.

Ондулін – назва євро шиферу, який залишається надзвичайно популярним вже більш як півстоліття. Економний, легкий, гнучкий, міцний, еластичний, легко монтується, водонепроникний.

Дерев’яна покрівля – для її виготовлення використовують гонт – невеликі дерев’яні дощечки і встановлюють із нахилом більше 25 градусів. Така покрівля є трудомісткою та вимагає великої майстерності, тому не користується великою популярністю сьогодні.

Фальцева покрівля – покриття з металу, листи якого викладають та скріплюють між собою. Міцний матеріал, який використовують для складних конструкцій.

Профнастил – усім відомий популярний матеріал із оцинкованої сталі. Багатофункціональний, легкий у монтажі та міцний.

М’які покрівельні матеріали – їх ще називають «рулонними», вирізняються підвищеною теплостійкістю, легкістю та гнучкістю.

Окремою групою варто виділити різновиди черепиці:

1. Керамічна черепиця –  найбільш популярна, довговічна, пожежостійка та екологічна.

2. Цементно-піщана черепиця – їй притаманні морозостійкість, довговічність, міцність, звукоізоляція та низька теплопровідність.

покрівля даху

3. Полімерпіщана черепиця – будматеріал поєднує властивості керамічної черепиці, які посилюють завдяки сучасним полімерам.

4. Бітумна черепиця – її ще називають «м’якою», складається із скловолокна, мінеральної крихти, модифікованого бітума. Зустрічаються різні форми та кольори будматеріалу, який можна зустріти на конструкціях різної складності.

5. Металочерепиця – матеріал, який найчастіше використовують для покриття дерев’яного будинку, а також тоді, коли встановлюють мансарди. Міцний, екологічний, водонепроникний та екологічний матеріал, який дуже добре захищає споруди із дерева.

Типи конструкцій покрівлі

Серед форм дахів найчастіше зустрічаються:

 • багатощипцеві;
 • мансардні;
 • двосхилі;
 • односхилі;
 • пласкі;
 • вальмові;
 • напіввальмові;
 • напіввальмові чотирьохскатні;
 • шатрові.

Це не повний перелік типів конструкцій, вибір яких залежить від стилю будинку та його конструктивних особливостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *