Все, що варто знати про канадські будинки

Все, що варто знати про канадські будинки

В даний час такий термін як «Канадський будинок» або «каркасний дім за канадською технологією» не тільки на слуху в українців, а і стали синонімами будинків із сип-панелів.

Однак чи такі дома і чи аналогічним спосібом будубть в Канаді?

Насправді:

  • будинки будують не з сип-панелей;
  • розробка проектів коштує в рази дорожче;
  • підключення всіх комунікацій безкоштовне;
  • державні органи активно сприяють зведенню особняків.

Особливості будівельних технологій в Канаді

Переважна більшість всіх будинків (90%) є каркасними з мінераловатним утеплювачем. Подібна технологія перевірена не однієї сотнею років і доведена до досконалості. На сьогодні ще не тільки існують, але і активно експлуатуються каркасні будинки, яким уже виповнилося 100-150 років.

Така популярність каркасного будівництва пояснюється високою вартістю на опалення житла в холодні місяці. Канадський ж каркасний будинок є, безумовно, найбільш економічним в порівнянні з альтернативними технологіями. Оскільки ціни на енергоносії постійно підвищуються, питання утеплення будинку виступає одним із пріоритетних при його зведенні.

З яких матеріалів будуються каркасні будинки?

Основа 98-99% будинків – каркас з дерева.

Статистичні дані на 2012 рік:

  • 89% будівель- «каркасників» зводяться безпосередньо «на вулиці»;
  • 11% припадає на заводську збірку (у 2000 році – 3-4%).

Найвища якість будинків і тривалий термін їх служби (більше 100 років) продиктовані тим, що можливість здійснювати будівництво будинку на ділянці мають право виключно сертифіковані бригади. При цьому на кожному етапі їх роботу приймає державний контрольний орган, без видачі візи якого будинок в експлуатацію не може бути зданий.

В Україні ж, контроль над процесом будівництва котеджів здійснює тільки майбутній господар нерухомості, тому знайти кваліфіковану організацію, яка побудує будинки якісно і за справедливою ціною дуже непросто.

Заводська збірка ділиться на наступні види:

Канадські будинки

1. Зведення будинку на ділянці із застосуванням заводських комплектуючих

Цей тип зведення котеджів ще називається змішаним, оскільки в процесі будівництва використовується ряд вузлів і компонентів заводського виготовлення (дверні та віконні коробки, перекриття, підлогові лаги і т.д.)

2. Модульні будинки (Modular homes)

Кожен модуль (панель) являє собою будівельний блок будинку (3,7-4,9м завширшки і до 18,3м в довжину), який ідеально комбінується з іншими модулями. Дані конструкції доставляються на ділянку вантажівками і встановлюються за допомогою крана на вже підготовлений фундамент.

Подібна технологія має безумовні плюси:

  • швидке і дешеве виробництво елементів будинку;
  • забезпечення значної архітектурної гнучкості при створенні котеджів будь-якого розміру і форми.

3. Готові будинки заводської збірки (Manufactured homes)

Цей спосіб передбачає доставку повністю виготовленого на заводі будинку на незнімному сталевому шасі, який монтується на ділянці на підготовлений фундамент. Після підключення до міських мереж та установки побутової техніки котедж готовий до експлуатації.

Котеджі з SIP панелей

Принцип даного будівництва збігається з тим, який існує в Україні, за винятком того, що в Канаді всі матеріали, а також виробники, сертифіковані.

Незважаючи на зусилля, що прикладаються асоціацією виробників SIP панелей (SIPA), ця технологія не набула широкого поширення, хоча її вартість всього на 10-15% перевищує ціну класичних «каркасників», зібраних на місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *