Все, що варто знати про фарбування дерева та дерев'яних будинків

Все, що варто знати про фарбування дерева та дерев'яних будинків

фарбування дереваДерев’яні будинки потребують спеціальної обробки поверхні для посилення стійкості щодо навколишнього впливу (гниття, вологи, розсихання тощо).  Допомогти отримати бажаний результат у цьому варіанті допоможе фарбування дерев’яних поверхонь будинку.

Нанесення фарби на дерево потребує особливого підходу, адже потрібно правильно обрати її тип та нанести згідно технології, із врахуванням потрібної послідовності. Фарбування поверхні допоможе захистити її від такого впливу:

 • вологи – основного ворога деревини;
 • від комах та гризунів, які можуть поступово нищити дерево;
 • від надмірного сонячного проміння, яке висушує брус та може призвести до тріщин і розсихання поверхні;
 • від перепаду температур.

Всі перераховані зовнішні чинники значною мірою впливають на процес старіння будинку з дерева та можуть привести також до зміни кольору брусу та його поверхні.

Окрім захисних функцій, фарбування деревини допоможе також значно покращити зовнішній вигляд будинку при реставрації чи надати йому декоративного оформлення.

Розглянемо детальніше, які є різновиди фарб та технології фарбування.

Типи покриття 

Фарбування будинків з дерева

Серед типів фарб для дерев’яних поверхонь розрізняють їх основні групи:
 • антисептичні – напівпрозорі та непрозорі;
 • масляні;
 • алкідні;
 • акрилові;
 • латексні.

Антисептичні непрозорі або покривні склади приховують текстуру, але підкреслюють рельєфність. Прозорі зберігають природній вигляд – їх доречно використовувати, коли потрібно лише захистити поверхні, але зберегти їх вигляд.

Фарби на масляній основі чудово проникають вглиб матеріалу та захищають його, але час їх висихання довгий – понад добу, а за цей час на поверхні може осісти пил чи комахи.

фарбування дереваАлкідний тип покриття найдешевший, але не надто проникає в глибші шари матеріалів. Він рано починає відшаровуватись, тому наносити нове покриття доведеться не пізніше, як через 5 років.

Акрилові фарби є дуже затребуваними завдяки не лише відмінному захисту поверхонь, а й завдяки пропускній здатності, що дозволяє дереву «дихати». Вони представлені на ринку у широкій гаммі відтінків, їх легко наносити і у них відсутній неприємний запах.

Фарби на латексній основі підвидом акрилових, тому володіють тими ж функціями із підвищеною гнучкістю, що дозволяє рівно нанести їх навіть на складні форми. Відмінна перевага – екологічність.

Особливості фарбування дерев’яних поверхонь

Поетапно роботи по фарбуванню виглядають так:

 1. Підготовка, яка включає вимивання поверхні від пилу, бруду і сміття за допомогою щітки з водою. При наявності грибка, перед миттям уражену зону слід обробити антисептичним засобом. Перед цим етапом знімають стару фарбу, якщо вона є.
 2. Знежирення, яке дозволить фарбі рівно та надійно зчепитись із деревиною.
 3. Ґрунтовка – зміцнює поверхню.
 4. Шліфовка. Вона допомагає вирівняти поверхні, приховати такі недоліки, як дірки від цвяхів чи вибоїни.
 5. Фарбування.

При виборі типу фарби орієнтуйтесь на її стійкість та довговічність. Але навіть недороге покриття протримається максимально довго, за умови дотримання правильного процесу його нанесення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *