Профілактика появи гризунів в каркасному будинку

Профілактика появи гризунів в каркасному будинку

З кожним роком будівництво каркасних будинків завойовує все більшу поширеність, обумовлену постійно зростаючою потребою в якісному недорогому житлу. Існуючі на сьогоднішній день технології виробництва будівельних матеріалів дозволяють каркасним будинкам бути гідною альтернативою традиційним цегляним або кам’яним будівлям.

Зведення каркасних будинків характеризується масою важливих достоїнств:

  • доступна собівартість;
  • швидкі терміни будівництва;
  • можливість здійснення оздоблювальних робіт безпосередньо після побудови, так як будинок не дає усадки;
  • широкий вибір матеріалів для звукоізоляції, утеплення і захисту від вологи;
  • нескладний процес монтажу, завдяки чому можна звести будинок бажаної конфігурації;
  • екологічність будматеріалів.

Істотним мінусом каркасних будинків, який на перший погляд, не виглядає серйозно, є любов гризунів до селища в їх стінах. Пришестя шкідників набагато простіше і дешевше попередити на етапі будівництва, ніж боротися з ними в житловому будинку.

Металева сітка

гризуни у каркасному будинку

Одним з найбільш надійних методів захисту будинку подібного типу від гризунів виступає застосування оцинкованої дрібнопористої металевої сітки. Нею обертають цоколь (висотою не менше 1 метра) або прокладають по чорновій підлозі. Перед тим як утеплити і обробити будинок рекомендується також оббити всі його кути дрібнопористої сіткою.

Існує варіант захисту вже побудованого будинку. Для цієї мети сітку заривають уздовж фундаменту на глибину до 0,8 м, а в разі наявних нір гризунів, то глибше них. Як варіант – сітку можна закопати на відстані від будинку, за його периметру зробити вузький глибокий рів і заповнити щебенем. Додатковою перешкодою для мишей стане обшивка фундаменту профільованим листом з конструкційної сталі, товщиною в 1,5 мм.

Захист підлоги

При прокладанні підлоги, слід пам’ятати, що він є найбільш імовірним місцем для вторгнення гризунів, і зобов’язаний бути надійно захищеним.

Залізобетонна плита або металева сітка підійдуть якнайкраще.

Результативним способом вважається і захист підлоги так званим «керамзітовим замком». В процесі пристрою чорнової підлоги на ґрунт укладають шар в 30-40 см керамзиту, його накривають поліетиленовою плівкою, зверху двома шарами укладаються плити ОСП-3, а потім ще один прошарок керамзиту.

Утеплювачі

Профілактика гризунів

Найдоступніший за ціною варіант утеплювача для каркасного будинку – пінопласт, але саме він згодом і стає улюбленим місцем для гніздування щурів і мишей. Тому, варто віддати перевагу дорожчій ековаті, яку випускають в пухкому вигляді. Грамотно укласти її під силу професіоналам за допомогою спеціальної техніки, що гарантує закриття всіх можливих щілин. Цей екологічний матеріал виступає чудовим щитом не тільки від гризунів, але і від грибка, комах, плісняви, демонструючи прекрасні тепло- і звукоізоляційні властивості.

Додатковою перевагою ековати виступає те, що вона не виділяє шкідливих токсичних речовин, що гарантує її безпеку для схильних до алергічних реакцій людей.

Старовинні засоби

Перевіреними методами дієвого захисту житла від гризунів є і ті, які активно використовувалися нашими прадідами: додавання в утеплювач сухого полину, тютюнового пилу, м’яти і шлаків, що відлякують своїм ароматом шкідників.

Механічні прийоми

У тому випадку, коли в уже обжитому каркасному будинку розплодилися миші і щури, а розкривати підлогове покриття не хочеться, доведеться скористатися класичними методами позбавлення від гризунів: мишоловками і різними пастками. Деякі вважають за краще застосування отрутохімікатів, які можливо швидше вирішують проблему, але при цьому мають і ряд істотних недоліків.

Ультразвук

Досить дієво борються з гризунами спеціальні ультразвукові відлякувачі. Пристрій абсолютно не заважає людям, одночасно створюючи дискомфорт для мишей і щурів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *