Переваги і недоліки профільованого брусу природної вологості

Переваги і недоліки профільованого брусу природної вологості

Починаючи будівництво будинку, питання про вибір матеріалів стоїть дуже гостро, так як від цього залежить якість, надійність і остаточна вартість споруди. На ринку будматеріалів під запит вибору для будинку підходять: оциліндрована колода, профільований брус і піноблоки. Найекономнішим і хорошим варіантом вважається будівництво з профільованого бруса природної вологості (буває також сухий вологості).

Особливості профільованого брусу

Переваги таго ковибору:

  1. Не проходити камерної сушки.
  2. Для виготовлення Використовують стругальні и фрезерувальні верстати (для Отримання відповідного розміру и форми). Більше не робиться ніякої додаткової обробка.
  3. Такий тип матеріалу для будівельних робіт є в асортименті у багатьох виробників.

Негативним моментом у використанні профільованої деревини природної вологості є той факт, що дерево може повести себе не так, як треба. Багато відгуків клієнтів свідчать, що таких несподіванок може бути багато. Тоді чому ж він залишається таким популярним на ринку будівельних матеріалів?

Є кілька чинників, якими керуються покупці на користь будматеріалу цього варіанту:

  • низька ціна (залежить від розміру, виду профілю і т.д.);
  • екологічно чистий матеріал;
  • можливість швидкої просушки (особливо в спекотні дні, або при наявності опалення).

Якщо поцікавитися негативною стороною вибору профільованого бруса природної вологості, можна відзначити наступні негативні сторони:

  1. Розвиток в деревині грибків, цвілі, гниття, яке відбувається в результаті відсутності правильного догляду за будинком, дуже нестійким до природніх умов (дощів, снігу, вітру). Антисептична обробка дерева перед будівництвом і щорічна при експлуатації позитивно впливає на термін служби дерев’яного будинку.
  2. Треба враховувати усушку дерева (триває до 7 років). Незначні зміни в розмірах, особливо в ширину, можуть сильно впливати на загальний стан житла (з’являються тріщини, будинок починає «вести», колоди «крутитися»). Відомі методи з металевими шпильками або конопаткою щілин – не допоможуть. Єдиним варіантом порятунку стін є додавання додаткового утеплення та оздоблення.
  3. Не можна заселятися в такий будинок до повної просушки деревини, хоча і після в’їзду вона ще буде продовжувати просушуватись. Через це дах роблять спочатку в чорновому варіанті.

профільований брус

Судячи з відгуків клієнтів, які вже мають досвід проживання та експлуатації будинків з профільованого бруса природної вологості можна підсумувати, що не можна обійтися без обробки і конопатки стін. Вибираючи цей варіант для дачі, треба враховувати, що дачний будинок не будуть постійно опалювати, тому краще вибрати будматеріал просушеного варіанти або інший вид матеріалу для будівництва. Постійний догляд за деревом дуже важливий, щоб через кілька років ви не були розчаровані видом і якістю свого будинку.

Також існує ризик, що в разі недотримання технологічних прорахунків будівельних робіт, стіни будинку буде «крутити» і з’являться тріщини. Обов’язково потрібно правильно вирахувати навантаження на стіни, щоб уникнути зайвого тиску на дерево.

Вибір брусів природної вологості для будівництва будинку можна розглядати як варіант, якщо правильно скласти технічні розрахунки, вибрати відмінну будівельну компанію і купити хороші матеріали. І в подальшому часу не забувати правильно доглядати за вже готовим будинком з деревини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *