Особливості установки пароізоляції в каркасних будинках

Особливості установки пароізоляції в каркасних будинках

При спорудженні каркасного будинку потрібно передбачити установку пароізоляції стін, щоб волога на зіпсувала конструкцію будинку (від гниття дерева, цвілі т.д.). Необхідно виконати захист шарами пароізоляції утеплювача від накопичення конденсату, який крім як від води, може утворитися від різниці температур всередині і зовні будинку.

Види матеріалів для виконання захисту стін від вологого середовища

Щоб захистити стіни каркасного будинку від вологи, можна використовувати кілька видів матеріалів для пароізоляції.

Одним із популярних і дешевих варіантів сировини є поліетилен. Переваги якого: низька ціна, швидкий монтаж (на звичайній клейкій стрічці), але треба підбирати поліетилен з високим показником мкг (якими вимірюється міцність).

Наступним видом є дифузні мембрани. Їх використовують при високому ступені ймовірності, що вологість потрапить на стіни. Але при наявності цього виду захисту, потрібно додатково вмонтувати зазор для вентиляції між обробкою будинку і ізоляцією, так як розширені від вологи мембрани пропускатимуть її у внутрішні приміщення будинку.

Є також спеціальні ізоляційні мембрани: з фольгою, з конденсується поверхнею, армовані та інші. Для їх установки потрібно додатково зробити герметизацію шару зі скотчем, клейкою стрічкою і мастикою.

Для того щоб правильно підібрати матеріали для пароізоляції будинку з дерев’яного каркасу потрібно врахувати особливості проекту, терміни використання матеріалів, регіон і т.д.

Речовини, з яких зроблена ізоляція від вологи, також можуть відрізняться різними ознаками: зовнішнім виглядом і конструкції, складу сировини (органічні або мінеральні), технічними властивостями (теплопровідності, деформації, розтягуванню, стійкості до вогню, води, хімічних середовищ).

Пароізоляція в каркасному будинкуДля того щоб правильно підібрати матеріали для пароізоляції будинку з дерев’яним каркасом потрібно врахувати особливості проекту, терміни використання матеріалів, регіон і т.д.

Матеріали, з яких зроблена ізоляція від вологи, також можуть відрізнятися різними характеристиками:

  • зовнішнім виглядом і конструкції,
  • складом сировини (органічні або мінеральні),
  • технічними властивостями (теплопровідністю, степенем деформації, розтягування, стійкості до вогню, води, хімічних середовищ).

Помилки при виконанні робіт

Фахівці з ремонту визначають кілька видів помилок при установці захисту будинків від вологи. Розглянемо їх.

Коли встановлюють пароізоляцію зовні будинку, це призводить до утворення конденсату на утеплювачі. Для запобігання цьому рекомендують встановлювати шар, що не пропускає воду, на внутрішніх стінах і зовні ставити мембрани тільки для захисту від вітрових хвиль, які і будуть виводити вологу.

Коли ставлять подвійний шар ізоляції. Недоліком є те, що не враховують необхідну повну герметизацію всередині стінових конструкцій. Тобто, волога буде потрапляти, що призведе до гноїння утеплювачів або дерев’яних деталей стін.

Коли пароізоляцію монтують на стіни ванної кімнати з обробкою з плитки. Важливо врахувати, що вологість з приміщення буде потрапляти через шви плитки у внутрішні перегородки. Щоб не порушити герметичність кріплення плитки – потрібно всього лише додати між захистом і внутрішніми стінами вентиляційні зазори.

Ще одним важливим фактором поганої роботи є установка утеплювача матеріалами, які пропускають вологу: полістиролом, пінопластом, ековатою або ін.

Фактор неякісної роботи завжди присутній. Всі етапи установки повинні бути виконані правильно. Адже всякі недоліки при укладанні шарів призведуть до порушення цілісності шарів захисту, що призведе до неправильної роботи деталей конструкції стін.

Каркасні будинки вважаються зручними в плані створення ідеального мікроклімату в приміщеннях. Тому роботи по всіх етапах будівництва, а особливо створення пароізоляції так важливі для того, щоб максимально зберегти конструкцію і збільшити термін експлуатації будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *