Найкращі рослини для ландшафтного дизайну

Найкращі рослини для ландшафтного дизайну

 

Оформлення садової ділянки відіграє неабияку роль у створенні затишку у приватному будинку. Яким би красивим не був Ваш дім, а недоглянутий сад  може зіпсувати хороше враження.

Роль ландшафтного дизайну полягає у створенні доглянутого, красивого та акуратного саду, який радуватиме око господарів та гостей цілий рік. Щоб дизайн виявився вдалим, слід ретельно підійти до вибору рослин. Тож якщо плануєте самотужки оформити подвір’я дому – для Вас наступні поради у підборі рослин та місцях для їх розміщення.

Оформлення ділянки хвойними рослинами

 ландшафтний дизайнДля початку слід визначитись із зоною розміщення рослин. Як правило, хвойні дерева та кущі висаджують вздовж парканів, або ж формують живе огородження з їх допомогою. Найбільше визнання такі рослини отримали завдяки своїй пристосованості до різних кліматичних умов та легкості у догляді. Вони чудово себе почувають як у затінених, так і сонячних зонах. Основна вимога для їх доглянутого вигляду – це періодичне підстригання та надання форми. Ще одна важлива особливість хвойних рослин – це наповнення повітря корисними смолами.

Вибір вічнозелених рослин, які тішитимуть зеленню впродовж багатьох років, чималий. В залежності від декоративної функції, яку вони нестимуть, можна обрати:

 • ялівець, який незамінний для створення альпійської гірки;
 • карликові ялинки та сосни, за допомогою яких можна створити чудові живі ширми для розмежування різних ділянок саду;
 • кипарис та туя красиво дивляться як у різноманітних композиціях, так і як самостійні елементи декору саду.

Декоративні рослини у ландшафтному дизайні

ландшафтний дизайнТакі рослини використовують для створення різних композиції та додавання яскравих елементів. Вони бувають багаторічними та однорічними. Звичайно, якщо Ви не хочете висаджувати рослини щороку, краще обирати багаторічні.

Декоративні рослини найчастіше використовують для формування клумб, без яких не обходиться жоден ландшафтний дизайн. Вони можуть бути:

 • квітучими чи зеленими;
 • високими чи низькими;
 • в’юнкими;
 • любити вологу і затінок чи сухий грунт із великою кількістю світла.

Тому, звісно, для висадки біля фонтанів чи ставків доречно використовувати вологолюбні екземпляри, на відкритих сонячних ділянках – різноманітні квіти. Композиції зазвичай створюють, висаджуючи високі рослини у центрі, низькі – навколо. А в’юнкі рослини найбільш доречно дивляться у декорі альтанок чи павільйонів.

Вибір таких рослин надзвичайно широкий. Для створення декоративних клумб часто обирають:

 • пеларгонію, стахіс, антенарію, молочай  – як основу клумби, «фон»;
 • іриси, півонії, цикламени, крокуси  – як додаткові яскраві елементи декору.

Декор саду кущами

ландшафтний дизайнКущі додають органічності та завершеності ландшафтному дизайну. Вони підходять для розмежування доріжок, для оформлення клумб та як самостійні об’єкти (наприклад, пишний кущ троянд).

Найчастіше викодристовують:

 • троянди;
 • бузок;
 • жасмин;
 • спіреї;
 • рододендрони.

Окрім традиційних кущів, варто звернути увагу на популярні останніми роками декоративні  трави. Вони додадуть подвір’ю доповненості та пишності, їх часто використовують для створення саду у французькому стилі «прованс».

Які б рослини Ви не обрали, пам’ятайте, що кожен елемент саду має своє значення. Тому лише ретельно продумане поєднання елементів зеленого декору допоможе створити «райський» сад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *